Przejdź do treści
Strona Facebook (nowe okno) Strona Youtube (nowe okno) Strona Issuu (nowe okno)
Jesteś tutaj: Strona główna » Atrakcje » Jazda konno

Jazda konno

Na uprawianie jeździectwa każda pora roku czy pogoda jest dobra. A Puszcza Augustowska zapewnia jej gościom niezapomniane przeżycia, jakich nie można już dziś doświadczyć w większości krajów europejskich.

Szlak konny Puszczy Augustowskiej i Mazur stanowi ciąg dróg i ścieżek o łącznej długości ok. 400 km, przeznaczonych do jazdy konnej wierzchem. Dopuszcza się również ruch pojazdów zaprzęgowych, tam gdzie pozwalają na to warunki terenowe. Większość trasy w okolicach Augustowa stanowią dukty leśne pozwalające na cwał, a 400-to metrowa przeprawa wodna nad jez. Sajno pozostawia niezapomniane wrażenia na każdym wędrowcu.

Mapa szlaku konnego wokół Puszczy Augustowskiej do pobrania w galerii.

Trasa: od leśniczówki Lipniak w Wigierskim Parku Narodowym (na północ od Suwałk) przez Nadleśnictwa: Suwałki, Szczebra, Płaska, Augustów, Biebrzański Park Narodowy, Nadleśnictwo Rajgród, Nadleśnictwo Ełk i Nadleśnictwo Drygały po jezioro Orzysz. Boczne rozgałęzienia docierają do tak urokliwych miejsc jak m.in. śluza Kurzyniec na polsko-białoruskiej granicy czy uroczysko Grzędy w Parku Biebrzańskim.

Ceny: Jazda na lonży 25 zł/30 min., jazda na ujeżdżalni 40 zł/60 min., jazda w terenie 40 zł/90 min.

Imprezy konne

Augustowski Rajd Konny to kilkudniowa impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz atrakcji Augustowa. Od kilku lat organizowana we wrześniu.

Z biegiem Kanału Augustowskiego impreza organizowana przez Augustowską Organizację Turystyczną od 2014 roku. Składa się ze spływu kajakowego, rajdu rowerowego, rajdu konnego i biegów organizowanych w czerwcu wzdłuż Kanału Augustowskiego.

Stadnina Koni "Ostoja" tel. 502 611 101

Galeria: 

Mapa szlaku do jazdy konno wokół Augustowa
Jeźdźcy, na koniach, przemieszczający się na piaszczystej plaży, fot. J. Koniecko
Dwoje jeźdźców na koniach w jeziorze, fot. J. Koniecko
Jeźdźcy na koniach w trakcie rajdu po Puszczy Augustowskiej, fot. J. Koniecko
Jeźdźcy na koniach w trakcie rajdu po Puszczy Augustowskiej, fot. J. Koniecko
Jeźdźcy na koniach galopujący brzegiem jeziora, fot. J. Koniecko