Przejdź do treści
Strona Facebook (nowe okno) Strona Youtube (nowe okno) Strona Issuu (nowe okno)
Jesteś tutaj: Strona główna » Atrakcje » Inne atrakcje

Inne atrakcje

MONUMENT MARII KOTERBSKIEJ ORAZ MULTIMEDIALNA ŁAWECZKA

Rzeźba i multimedialna ławeczka Marii Koterbskiej, która ma za zadanie upamiętnić niekwestionowaną damę i legendę polskiej piosenki oraz jej największego przeboju „Augustowskie Noce”, który sławi nasze miasto od przeszło 50 lat. Ławeczka Marii Koterbskiej, która odgrywa przechodniom największe przeboje artystki, stoi na tarasie widokowym nad jeziorem Necko.

Maria Koterbska była szczególnie znana w latach 50. i 60. XX wieku. Zmarła w 2021 roku w wieku 96 lat. W repertuarze miała 1500 piosenek. Najpopularniejsze to „Augustowskie noce”, „Brzydula i rudzielec”, „Do grającej szafy grosik wrzuć” oraz „Serduszko puka w rytmie cza cza”, które śpiewała cała Polska.

 

GEOCACHING

Geocaching to międzynarodowa zabawa w poszukiwanie skarbów za pomocą odbiorników GPS. Ideą przewodnią jest znalezienie ukrytej skrytki i oznaczenie jej na stronie internetowej www.geocaching.pl. Na terenie Augustowa ukrytych jest 14 skrytek.

ŁAWECZKA BEATY Z ALBATROSA

laweczka_z_beata_z_albatrosa_0.jpgTuż obok legendarnej Restauracji Albatros znajduje się ławeczka „Beaty z Albatrosa.” Latem, w 1965 roku młody muzyk Janusz Laskowski odwiedza Augustów. W dopiero co otwartej Restauracji Albatros, w trakcie trwania dancingu poznaje piękną 17- letnią Beatę. Natychmiast zakochuje się w młodej, tajemniczej dziewczynie. Układa o niej piosenkę – piosenkę, która w kilka miesięcy staje się hitem w całej Polsce. Do dziś nie wiadomo kim była tajemnicza dziewczyna, ale piosenkę Janusza Laskowskiego rozpoczynającą się od słów „Siedem dziewcząt z Albatrosa – tyś jedyna” znają wszyscy! Dla upamiętnienia tamtej wakacyjnej przygody przy Restauracji Albatros stoi ławeczka pięknej Beaty- idealne miejsce do zrobienia pamiątkowego zdjęcie z Augustowa.

 

STAND UP PADDLE

Augustów jest miastem przyjaznym wszelkim sportom wodnym i turystyce wodnej. Sportem cieszącym się w ostatnich czasach dużą popularnością jest SUP – czyli Stand Up Paddle – pływanie z wiosłem na dużych deskach surfingowych. Augustowskie jeziora są idealnym miejscem do uprawiania tej dyscypliny sportu. Co najważniejsze ta forma aktywności nie jest uzależniona od warunków pogodowych oraz jest jedną z najłatwiejszych i najmniej skomplikowanych technicznie sportów wodnych.